Αερομοντελιστής
Φεβρουάριος 27, 2017, 08:43:53 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Για κατέβασμα μοντέλων από την σχεδιοθήκη μας απαιτείται όνομα και κωδικό, το όνομα είναι hlsat και ο κωδικός coolvagmakis.
For downloading models from our library required username and password, username is hlsat and password coolvagmakis.

Αρχική   Φόρουμ   Βοήθεια Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή   *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Φεβρουάριος 27, 2017, 08:43:53 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Choose Language

Τελευταίες 15 φωνές:
Φεβρουάριος 18, 2017, 11:02:02 πμ
Kαλημερούδια στην Παρεα
Ιανουάριος 28, 2017, 10:37:18 πμ
Καλημέρα σε όλη την παρέα!!!  Γειά  Γειά
Ιανουάριος 21, 2017, 10:14:05 πμ
Καλημερούδια
Ιανουάριος 09, 2017, 21:27:55 μμ
Τώρα χιονίζει μέσα στην Αθήνα.
Ιανουάριος 07, 2017, 21:39:27 μμ
πω πω κρύο!!
Ιανουάριος 01, 2017, 02:06:46 πμ
Καλή Χρονιά με υγεία και χαρά Χαμόγελο
Ιανουάριος 01, 2017, 01:06:08 πμ
Καλή χρονιά σε όλους :-)
Ιανουάριος 01, 2017, 00:24:23 πμ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!
Ιανουάριος 01, 2017, 00:03:29 πμ
Καλή Χρονιά με Υγεία
Δεκέμβριος 31, 2016, 22:20:22 μμ
Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία και πάντα καλές προσγειώσεις!
Δεκέμβριος 26, 2016, 14:28:22 μμ
χρόνια πολλά σε όλους
Δεκέμβριος 24, 2016, 20:08:52 μμ
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!
Δεκέμβριος 16, 2016, 18:58:11 μμ
Καλησπέρα, χιόνια στο καμπαναριό!!!!
Δεκέμβριος 10, 2016, 08:15:44 πμ
Καλημερούδια!!!  Γειά  Γειά
Νοέμβριος 26, 2016, 08:31:09 πμ
Καλημέρα σε όλους!!  Γειά Γειά
μέλη
Σύνολο μελών: 3665
Τελευταίο: Panami
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 138251
Σύνολο θεμάτων: 4858
Σε σύνδεση σήμερα: 123
Σε σύνδεση έως τώρα: 724
(Οκτώβριος 19, 2014, 12:10:22 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 89
Συνολικά: 97
Τελευταία Θέματα
[Σήμερα στις 00:34:58]

[Σήμερα στις 00:21:47]

[Σήμερα στις 00:14:31]

[Σήμερα στις 00:09:16]

από SV 1 BTA
[Σήμερα στις 00:05:10]

από patelis
[Σήμερα στις 00:04:16]

από mayros79b
[Φεβρουάριος 26, 2017, 23:02:01 μμ]

από ntalikaman
[Φεβρουάριος 26, 2017, 15:48:27 μμ]

από salamander
[Φεβρουάριος 26, 2017, 12:35:28 μμ]

από mayros79b
[Φεβρουάριος 26, 2017, 11:53:00 πμ]
Στύλ Εμφάνισης

Σελίδες: 1 2 3 [4]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: frsky Taranis στησιμο μοντελου και αποριες ....  (Αναγνώστηκε 1814 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
cookmangr
Πλήρες μέλος
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 25, 2016, 00:31:49 πμ »

Ειναι ακριβως οπως τα λες
Κατω απο carbon και διπλα απο esc
Ομως ετσι ηταν και με την flysky 9x οταν δουλευα την module frsky xjt και x8r  και η εμβελεια ηταν πολυ μεγαλυτερη

Εχω παραγγειλει ενα πραγμα που μπανει η x8r μεσα και εχει τις κεραιες στην μεγαλυτερη αποσταση που μπορουν να φτασουν και να κοιτανε προς τα κατω
Καταγράφηκε
Markhelis
< Συντονιστής >
Aeromodeller Hero Member

Προσέχουμε για να έχουμε!!!!

« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 25, 2016, 01:23:53 πμ »

Ο δέκτης μπαίνει πάντα όσο πιο μακριά μπορούμε από το esc για λόγο παρεμβολών από αυτό,
ο δέκτης δεν πειράζει να ακουμπάει σε carbon αλλά οι κεραίες δεν πρέπει ούτε να ακουμπάνε
σε αυτό και ούτε το carbon να παρεμβάλλεται μεταξύ του σήματος δέκτη - τ/κ!!

Κάνε αυτά και τις κεραίες όπως λέει ο Ηλίας 90 μοίρες μεταξύ τους και όλα θα πάνε καλά!!

Χρόνια Πολλά!!!!!!!  xerete

Καταγράφηκε
kolotoympas
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 25, 2016, 09:57:01 πμ »

και έλεγξε το firmware όπως σού είπα
χρόνια πολλά  xmas
Καταγράφηκε

KALO
Νέο μέλος
*

Αεροναυπηγός- Ερευνητικο Τμημα ΕΑΒ

« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 17:42:57 μμ »

Υπάρχουν ήδη άλλα σχετικά θέματα στο forum πλούσια σε πληροφορίες.
Βρες τα και ξεκίνα το διάβασμα.
Καλησπέρα & Καλή χρονιά
Παίρνω το θάρρος ,σαν συνχομπίστες και απευθύνομαι προσωπικα, διότι μέχρι τώρα δεν εχει αποδοσει καρπους η προσπάθεια μου να βρεθώ με κάποιον που γνωρίζει αυτή την τηλ/νση.Εσυ ,φαινεται, να την γνωρίζεις,αλλα θα δουμε και πόσο ευκολο (να βρεθουμε) ειναι σε σχέση με το που μενουμε !
!!  Πριν κάποιους μήνες πηρα την ως ανω  τηλ/νση. Πραγματι ειναι εξαιρετικης φιλοσοφιας ,αλλα για μας τους παλοαιοτερους.. πιο δυσκολη στην εκμαθησή της!!.Μετά απο πολλες προσπάθειες ,μελέτη ,παρακολούθηση σε φορουμ και ''γιουτουμπ'',...κλπ.  εχω βγαλει κάποια ακρη ,..ΑΛΛΑ, παλι νοιώθω ότι κάτι  μου λειπει !!!   

Αυτό που θέλω,παρακαλώ, ειναι να τα πούμε , απο κοντά  (με το αζημήωτο!!-θα φέρω σπεσιαλ γλυκο..χα..χα !!) για να δω και τα λαθη που εχω κανει και δεν τ'αχω διευκρινισει ακόμα & ασφαλως να ανταλλαξουμε απόψεις. Εγώ μενω στην Γλυφάδα , αν κι εσυ μένεις καπου κοντά (?),ας επικοινωνήσουμε.

Ευχαριστω
Σταυρος Καλογερόπουλος (ΚΑLO )
Καταγράφηκε
0 teo
Aeromodeller Hero Member

ουδέν κρυπτόν υπό του ηλίου

« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 09:42:33 πμ »

Καλησπέρα & Καλή χρονιά
Παίρνω το θάρρος ,σαν συνχομπίστες και απευθύνομαι προσωπικα, διότι μέχρι τώρα δεν εχει αποδοσει καρπους η προσπάθεια μου να βρεθώ με κάποιον που γνωρίζει αυτή την τηλ/νση.Εσυ ,φαινεται, να την γνωρίζεις,αλλα θα δουμε και πόσο ευκολο (να βρεθουμε) ειναι σε σχέση με το που μενουμε !
!!  Πριν κάποιους μήνες πηρα την ως ανω  τηλ/νση. Πραγματι ειναι εξαιρετικης φιλοσοφιας ,αλλα για μας τους παλοαιοτερους.. πιο δυσκολη στην εκμαθησή της!!.Μετά απο πολλες προσπάθειες ,μελέτη ,παρακολούθηση σε φορουμ και ''γιουτουμπ'',...κλπ.  εχω βγαλει κάποια ακρη ,..ΑΛΛΑ, παλι νοιώθω ότι κάτι  μου λειπει !!!   

Αυτό που θέλω,παρακαλώ, ειναι να τα πούμε , απο κοντά  (με το αζημήωτο!!-θα φέρω σπεσιαλ γλυκο..χα..χα !!) για να δω και τα λαθη που εχω κανει και δεν τ'αχω διευκρινισει ακόμα & ασφαλως να ανταλλαξουμε απόψεις. Εγώ μενω στην Γλυφάδα , αν κι εσυ μένεις καπου κοντά (?),ας επικοινωνήσουμε.

Ευχαριστω

Φιλαράκι αν είναι να έχει και γλυκό είμαι μέσα για συνάντηση ό,τι ώρα θες.
Τώρα βέβαια επειδή ξέρω πως θα φέρεις κούτα ολόκληρη για να βγάλεις την υποχρέωση, θα μου επιτρέψεις να φωνάξω κι έναν φίλο μου που την έχει ξεκοκαλίσει την Taranis και την ξέρει απ΄έξω κι ανακατωτά.
Για την ακρίβεια εγώ θα τρώω κι εσείς θα μιλάτε!
Μιας κι εγώ δεν την έχω πάρει και δεν ξέρω ούτε πως ανοίγει (λέμε τώρα).
Το ξέρω πως ακούγεται λίγο οξύμωρο αν και ήμουν από τους πρώτους υποστηρικτές της και διαφημιστές της.
Όμως το πάω σιγούλια-σιγούλια το hobby και ακόμα παίζω με DX7 με DHT module της FrSky μέσα.
Όταν θα έρθει η ώρα θα πρέπει να σε κεράσω εγώ κανένα καλό μεζέ για να μου τα μάθεις εσύ τα κόλπα της... χαχαχαχα!

Καταγράφηκε

FrSky ACCST @ Spektrum-DX7
E-Starter || Wilga 2000 || Easy Cub
Hawk Sky || Easy Star I || Sky Sprite
Easy Glider Pro || Phoenix 2000 || Phoenix EVO
KALO
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 18:03:48 μμ »

Καλησπέρα & Καλή χρονιά
!!  Πριν κάποιους μήνες πηρα την ως ανω  τηλ/νση. Πραγματι ειναι εξαιρετικης φιλοσοφιας ,αλλα για μας τους παλοαιοτερους.. πιο δυσκολη στην εκμαθησή της!!.Μετά απο πολλες προσπάθειες ,μελέτη ,παρακολούθηση σε φορουμ και ''γιουτουμπ'',...κλπ.  εχω βγαλει κάποια ακρη ,..ΑΛΛΑ, παλι νοιώθω ότι κάτι  μου λειπει !!!  

Αυτό που θέλω,παρακαλώ, ειναι να τα πούμε , απο κοντά  (με το αζημήωτο!!-θα φέρω σπεσιαλ γλυκο..χα..χα !!) για να δω και τα λαθη που εχω κανει και δεν τ'αχω διευκρινισει ακόμα & ασφαλως να ανταλλαξουμε απόψεις. Εγώ μενω στην Γλυφάδα , αν κι εσυ μένεις καπου κοντά (?),ας επικοινωνήσουμε.

Ευχαριστω

Φιλαράκι αν είναι να έχει και γλυκό είμαι μέσα για συνάντηση ό,τι ώρα θες.
Τώρα βέβαια επειδή ξέρω πως θα φέρεις κούτα ολόκληρη για να βγάλεις την υποχρέωση, θα μου επιτρέψεις να φωνάξω κι έναν φίλο μου που την έχει ξεκοκαλίσει την Taranis και την ξέρει απ΄έξω κι ανακατωτά.
Για την ακρίβεια εγώ θα τρώω κι εσείς θα μιλάτε!
Μιας κι εγώ δεν την έχω πάρει και δεν ξέρω ούτε πως ανοίγει (λέμε τώρα).
Το ξέρω πως ακούγεται λίγο οξύμωρο αν και ήμουν από τους πρώτους υποστηρικτές της και διαφημιστές της.
Όμως το πάω σιγούλια-σιγούλια το hobby και ακόμα παίζω με DX7 με DHT module της FrSky μέσα.
Όταν θα έρθει η ώρα θα πρέπει να σε κεράσω εγώ κανένα καλό μεζέ για να μου τα μάθεις εσύ τα κόλπα της... χαχαχαχα!

Ευχαριστώ για την απάντηση σου & συγγνώμη που δεν απαντησα αμέσως.
Δεν εχω κανενα λόγο να αρνηθώ την προσφορα σου,..το αντίθετο ,μάλιστα, με ενθουσιάζει !!
Το μονο που απομένει ειναι να κανονισουμε που και πως θα γίνει η συνάντηση μας !!
Σε περιπτωση που χρειαζεται ..παραθέτω και το κινητο μου 6936515601.
και παλι ευχαριστω
Σταυρος (KALO) Ευχαριστώ PALAMAKIA
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2017, 01:35:05 πμ από DEPRON MANIAC » Καταγράφηκε
kolotoympas
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 17:37:22 μμ »

Κάποιος κανονίζει πάρτι χωρίς τον ξενοδόχο... Θοδωρή.
 Γειά

Δυστυχώς λόγο οικογενειακών και επαγγελματικων  υποχρεώσεων τον ελάχιστο χρόνο που διαθέτω τον αφιερώνω με την κόρη μου.

KALO Ότι Απορίες έχεις Θα προσπαθήσουμε να στις λύσουμε από εδώ μίας και τα smartphone κάνουν θαύματα. αν κάποιος φίλος έχει τον χρόνο να σε βοηθήσει από κοντά πιστεύω θα απαντήσει.
Καταγράφηκε

KALO
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 20:15:47 μμ »

Κάποιος κανονίζει πάρτι χωρίς τον ξενοδόχο... Θοδωρή.
 Γειά

Δυστυχώς λόγο οικογενειακών και επαγγελματικων  υποχρεώσεων τον ελάχιστο χρόνο που διαθέτω τον αφιερώνω με την κόρη μου.

KALO Ότι Απορίες έχεις Θα προσπαθήσουμε να στις λύσουμε από εδώ μίας και τα smartphone κάνουν θαύματα. αν κάποιος φίλος έχει τον χρόνο να σε βοηθήσει από κοντά πιστεύω θα απαντήσει.

Ευχαριστω για την απαντηση σου.  Δεν ειχα/εχω διαθεση να κανω παρτυ χωρις τον ξενοδοχο!
Δεν ηξερα οτι εσυ θα ησουν το κυριο προσωπο που θα καναμε συναντηση,οταν μιλαγα μετον Τεο ! Νομιζα οτι γνωριζει και ιδιος και ηθελε να βοηθησει.
Εν πασει περιπτωσει, Καλη χρονια !Καλες πτησεις ! Και να σου ζησει η κορουλα σου ! Ξερω τι σημαινουν ...διοτι κι εγω  ειμαι ευτυχης με 2 κορες και μια αριστη συζυγο.
Φιλικα
Σταυρος ( KALO )
Καταγράφηκε
kolotoympas
Ανώτερο μέλος

« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 08:11:37 πμ »

Καλημέρα μακάρι να μπορούσα να έχω τον χώρο και τον χρόνο που είχα όταν ήμουν ελεύθερος να κάναμε μίτινγκς με γαλακτομπούρεκο αλλά δεν...

Τι μοντέλο θέλεις να στήσεις να σου πω στο περίπου τι επιλογές έχεις στο στήσιμο.

Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: