Αερομοντελιστής
Δεκέμβριος 17, 2017, 09:17:04 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Για κατέβασμα μοντέλων από την σχεδιοθήκη μας απαιτείται όνομα και κωδικό, το όνομα είναι hlsat και ο κωδικός coolvagmakis.
For downloading models from our library required username and password, username is hlsat and password coolvagmakis.

Αρχική   Φόρουμ   Βοήθεια Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή   *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Δεκέμβριος 17, 2017, 09:17:04 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Choose Language

Τελευταίες 15 φωνές:
Δεκέμβριος 03, 2017, 22:23:50 μμ
έγινε καθαρισμός των μηνυμάτων στο αερόφωνο.
καλό χειμώνα ,22 μέρες για τα Χριστούγεννα.
μέλη
Σύνολο μελών: 3731
Τελευταίο: Χρήστος skopelos
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 141496
Σύνολο θεμάτων: 4911
Σε σύνδεση σήμερα: 83
Σε σύνδεση έως τώρα: 724
(Οκτώβριος 19, 2014, 13:10:22 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 73
Συνολικά: 74
Τελευταία Θέματα
[Σήμερα στις 01:35:24]

από StZ
[Δεκέμβριος 16, 2017, 21:31:34 μμ]

από italos555
[Δεκέμβριος 16, 2017, 13:00:10 μμ]

[Δεκέμβριος 16, 2017, 12:23:56 μμ]

[Δεκέμβριος 16, 2017, 12:18:32 μμ]

από george21
[Δεκέμβριος 15, 2017, 17:52:43 μμ]

από italos555
[Δεκέμβριος 14, 2017, 21:37:35 μμ]

από thana-psi
[Δεκέμβριος 14, 2017, 13:11:23 μμ]

από thana-psi
[Δεκέμβριος 14, 2017, 13:07:33 μμ]

από Arecibo
[Δεκέμβριος 13, 2017, 22:01:38 μμ]
Στύλ Εμφάνισης

Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συναλλαγές  (Αναγνώστηκε 3008 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MAYROS
Νέο μέλος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 21, 2014, 11:18:23 πμ »

αυτος ο moraitenes πουλαγε ένα καρο πραγματα,,,πηρε κανεις άλλος από αυτόν να μας πει την γνωμη του?Απορίαευτυχως τελευταια στιγμη ακυρωσα το σκαφακι που ηθελα να παρω από αυτόν τον κυριο!!!
Καταγράφηκε

ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ergastirio
Απλό μέλος
**

« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 21, 2014, 14:06:01 μμ »

Δηστυχος τα παντα στης φωτογραφιες φαινονται τελεια και οντος θελει προσοχη.
εγω σαν ergastirio εχω βαλει αγγελιες και δεν εχω δωσει τιποτα μεχρει στιγμης γιατι οταν μου ζητανε καποιο αεροπλανο
τους λεω εαν κανει η οχι [εαν εχει καποια εμπειρια η ειναι αρχαριος]  και ολλα τα πτητικα χαρακτηρηστικα που εχει.
δεν μπορω να δοσω σε αρχαριο ενα γρηγρο αεροπλανο ουτε σε καποιον ενα ηλεκτρικο που χρειαζεται για να πεταξη ολοκληρο χωραφι με πολλα τετραγωνικα ενω το θελει για την αλανα της γειτονιας του.
φιλικα Γιωργος
Καταγράφηκε
RC HOVER
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 21, 2014, 20:04:04 μμ »

Eχει εδώ λαμογια μπολικα......Εγω είμαι από νησι και μου την εχουνε κανει 3 φορες.Ελλα όμως που την τριτη φορα εκανα καβαλα το
αεροπλανακι της γραμμης κ να εισαι από μια μερια να δεις...Μεχρι κ τα εξοδα μου εκανε να γυρισω πισω... κυνηγός
Δεν έγραψες κάτι όμως για αυτά. Ποιοι είναι αυτοί οι κύριοι?
+1000 ναι...με ονόματα μάγκες οι καταγγελίες για να ξεχωρίζουν οι σωστοί απ'τους απατεώνες.Έτσι ώστε να δίνετε πιθανόν και η δυνατότητα στον άλλον να απαντήσει αν θέλει. 
ναι
Εγραψε το ονομα προφιλ του και το email!!!!!
Για τον RC HOVER λέμε.
Ειναι καποιες φορες που δεν θελεις να τους κανεις ρεζιλη για λογαριασμο καποιον αλλον  μοντεληστων που στον γνωρισαν.Τελος παντων εχω να τον δω αρκετο καιρο εδω μεσα για να πουλησει κατι.Αλλα να εισται μαρτυρες την επομενη φορα θα ποσταριστη εδω...
Καταγράφηκε
Nikos_Topo
Πλήρες μέλος

« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 22, 2014, 00:16:33 πμ »

Eχει εδώ λαμογια μπολικα......Εγω είμαι από νησι και μου την εχουνε κανει 3 φορες.Ελλα όμως που την τριτη φορα εκανα καβαλα το
αεροπλανακι της γραμμης κ να εισαι από μια μερια να δεις...Μεχρι κ τα εξοδα μου εκανε να γυρισω πισω... κυνηγός
Δεν έγραψες κάτι όμως για αυτά. Ποιοι είναι αυτοί οι κύριοι?
+1000 ναι...με ονόματα μάγκες οι καταγγελίες για να ξεχωρίζουν οι σωστοί απ'τους απατεώνες.Έτσι ώστε να δίνετε πιθανόν και η δυνατότητα στον άλλον να απαντήσει αν θέλει. 
ναι
Εγραψε το ονομα προφιλ του και το email!!!!!
Για τον RC HOVER λέμε.
Ειναι καποιες φορες που δεν θελεις να τους κανεις ρεζιλη για λογαριασμο καποιον αλλον  μοντεληστων που στον γνωρισαν.Τελος παντων εχω να τον δω αρκετο καιρο εδω μεσα για να πουλησει κατι.Αλλα να εισται μαρτυρες την επομενη φορα θα ποσταριστη εδω...
ναι
Καταγράφηκε
moraitenes
Απλό μέλος
**

« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 22, 2014, 10:18:03 πμ »

Καλησπερα. Ειμαι νεος στο φορουμ και στο χομπυ γενικοτερα. Μπηκα δυναμικα και επενδυσα καποια χρηματα για να φτιαξω ενα 4τρακοπτερο. Ο δρομος με εφερε σε αυτο το φορουμ και στις αγγελιες του.
Βρηκα μια αγγελια απο το μελος moraitenes με mail a_madoles@yahoo.gr που πουλουσε ενα 4κοπτερο σε "αριστη κατασταση" που για να πεταξει ηθελε μονο δεκτη και μπαταρια. Ετσι και γω μετα απο επικοινωνια μαζι του και αφου μου επιβεβαιωσε οτι το οχημα πεταει και ειναι πολυ σταθερο και τα σχετικα το αγορασα 120 ευρα και μου το εστειλε με κτελ. Ο κυριος ειναι απο τα Χανια Κρητης και θα επρεπε να ντρεπεται γιατι ειναι και 46 χρονων αντρας. Ξεφτιλα και μονο ξεφτιλα! Τα 120 ε ειχε αναγκη τοσο πολυ ωστε να κοροιδεψει καποιον και να του τα παρει? Αυτο που μου εστειλε οχι μονο δεν πετουσε αλλα ειχε και εμφανη χτυπηματα, δυσλειτουργιες στα μοτερ, κομμενα καλωδια και πιασμενα με μονωτικη και στο τηλεφωνο μου συστηθηκε ως αερομοντελιστης! Αν ηταν ετσι οι αερομοντελιστες δεν θα ασχολουταν κανεις με το χομπυ!
Δημοσιοποιω το συμβαν αυτο γιατι παρολες τις κλησεις μου και τα μηνυματα μου προς τον κυριο αυτον δεν βρηκαν ανταποκριση. Ετσι και γω με την σειρα μου αποφασισα να γραψω αυτα προκειμενου να προστατεψω καποιον αλλον υποψηφιο αγοραστη απο τον συκεκριμενο τυπο.
Αυτα!

Σίγουρα το φόρουμ δεν είναι δικαστήριο, αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να ΄΄απολογηθώ΄΄.  Άκουσον μεν, πάταξον δέ. Πράγματι έδωσα ένα τετρακοπτεράκι αυτό εδώ http://www.aeromodelistis.com/smfgr/index.php?topic=17884.0
Το τετρακοπτεράκι σαφώς και πέταγε και μπορεί να επιβεβαιωθεί από πολλούς φίλους που το είχαν δει και ειναι και μελη του φορουμ. Το έστειλα με δώρο τα μεταφορικά στο μέλος themiskir, από χανια για θεσσαλονικη, το πηρε ο ανθρωπος, ολοκαθαρο, ετσι κι αλλιως, ουδεποτε μου ανεφερε, για εμφανη χτυπηματα, κομμενα καλωδια, δυσλειτουργικα μοτερ κλπ κλπ, μπορω να παραθεσω ολα τα πμ που εχω, οταν ανοιγεις αλλωστε ενα πακετο, κοιτας το περιεχομενο του. Του ειχα αριθμισει ολα τα καλωδια, ποιο παει που, του ειχα γραψει και αλλες οδηγιες, μου ειχε συστηθει ως αερομοντελιστης και γνωστης αφου ηταν το δευτερο του τετρακοπτερο. Όντως ανεφερε ενα προβλημα που ειχε στον συντονισμο με την hk. Μεχρι και οδηγιες της καρτας του κατεβασα και του εστειλα, βιντεο απο την καρτα παλι για τη λειτουργια της κλπ κλπ, προσπαθησα με αλλεπαλληλα πμ να τον βοηθησω οσο μπορουσα, αλλα δεν εδειχνε να καταλαβαινε ποτε τι του ελεγα. Απευθυνθηκα σε δυο αλλα μελη του φορουμ, γνωστες στα πολυκοπτερα με σκοπο να προσπαθησουμε να βρουμε λυση στο προβλημα που απο την αρχη δεν ξεραμε ποιο ηταν. Ο ιδιος δε, στα πρωτα πμ ανεφερε την πτωση του μοντελου κατα την πρωτη του προσπαθεια και την θραυση μιας προπελας. Υστερα απο ολα αυτα, οποιος νοημων θα επερνε το στουκαρισμενο μοντελο του πισω, ναι τοτε εχω λαθος. Οσο για τους χαρακτηρισμους ...
Καταγράφηκε
themiskir
Απλό μέλος
**

« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 22, 2014, 12:14:10 μμ »

Δεν εχω αποθηκευμενα τα μηνυματα που σου εστειλα. Δεν πειραζει ομως. Καλοφαγωτα!
Καταγράφηκε
moraitenes
Απλό μέλος
**

« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 22, 2014, 16:54:58 μμ »

επισης
Καταγράφηκε
SV 1 BTA
< Συντονιστής >
Aeromodeller Hero Member

Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα.........

« Απάντηση #22 στις: Μάιος 17, 2016, 09:07:56 πμ »

Πολλές φορές έχουμε δεί να γράφονται σε αυτό το θέμα κυρίως κάποια παράπονα σχετικά με τις συναλλαγές μας με φίλους μοντελιστές.
Εγώ όμως δεν θα γράψω παράπονα αλλά αντίθετα θα ευχαριστήσω τον φίλο μας 0 teo (Θοδωρή ) που όχι μόνο ήταν σωστότατος στη συναλλαγή  μας αλλά μου έκανε και δώρο άλλο ένα δέκτη μαζί με δορυφόρο. Ευχαριστώ πολύ  Θοδωρή  Ευχαριστώ Ευχαριστώ Ευχαριστώ.
Έτσι λοιπόν  να γράφουμε και τα θετικά των συναλλαγών , όχι μόνο αρνητικά σχόλια και παράπονα  xamogelo xamogelo xamogelo.
Καταγράφηκε

Oι φίλοι είναι όπως τα αστέρια, μπορεί να μην τα βλέπεις πάντα , αλλά ξέρεις ότι είναι εκεί και υπάρχουν ....
Markhelis
Συντονιστής
Aeromodeller Hero Member

Προσέχουμε για να έχουμε!!!!

« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 13, 2017, 18:30:18 μμ »

Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον φίλο Δημήτρη (DIMITRIS PAP) για την άψογη
συναλλαγή που είχαμε και για το πολύ ωραίο και παραδοσιακό δώρο του, την Κρητική
μαντίλα (σαρίκι, μαντίλι, κεφαλοκάλυμμα)!!!!!!!!!!!! ΤΑ SEBH MOY      Ευχαριστώ     Ευχαριστώ 

Καταγράφηκε
DIMITRIS PAP
Ανώτατο μέλος

Ο επιμένων νικάει και καταφέρνει να πετάει!!!

« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 14, 2017, 00:40:56 πμ »

Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον φίλο Δημήτρη (DIMITRIS PAP) για την άψογη
συναλλαγή που είχαμε και για το πολύ ωραίο και παραδοσιακό δώρο του, την Κρητική
μαντίλα (σαρίκι, μαντίλι, κεφαλοκάλυμμα)!!!!!!!!!!!! ΤΑ SEBH MOY      Ευχαριστώ     Ευχαριστώ  

Και εγώ σε ευχαριστώ φίλε μου και για τα χρήματα που μου έδωσες αλλά και για την προσφορά σου σε συτό εδώ το φόρουμ!! PALAMAKIA
Καταγράφηκε

grigo
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 04, 2017, 16:11:35 μμ »

Μιας και το αναφέρατε θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τον DIMITRIS PAP για την συναλλαγή που είχαμε!Πήρα την futaba T6ex από αυτόν και έναν δέκτη FRSKY και αν και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, φαίνεται άψογα συντηρημένη και πιστεύω ότι θα την έχω πολύ καιρό!Άλλωστε ο μερακλής ο άνθρωπος φαίνεται!!!Να σαι καλά Δημήτρη.
Καταγράφηκε
DIMITRIS PAP
Ανώτατο μέλος

« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 04, 2017, 16:22:25 μμ »

Φίλε grigo και εγώ σ' ευχαριστώ! Σε καλωσορίζω και δημόσια στο χώρο του αερομοντελισμού! Ότι και αν χρειαστείς, όλοι είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν εδώ!!! Σου εύχομαι σύντομα να βρεθείς στον αέρα!
Καταγράφηκε

grigo
Νέο μέλος
*

« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 04, 2017, 17:00:59 μμ »

Μακάρι...Αεροπλάνο ψάχνω τώρα, ένα από αυτά που σου έλεγα, αλλά δεν βιάζομαι,ούτως η αλλιώς τώρα προέχουν τα μπάνια!!!!χαχαχα!
Καταγράφηκε
cosmic
Πλήρες μέλος

« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 08, 2017, 20:36:43 μμ »

Ενα ευχαριστω και δημοσια στον φιλο Dimitris Pap τοσο για την τελεια συναλλαγη, οσο και τον αψογο φορτιστη που μου εστειλε!

Δημητρη να σαι καλα φιλε!
Καταγράφηκε

White Tower Fpv Team
DIMITRIS PAP
Ανώτατο μέλος

« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 08, 2017, 20:59:48 μμ »

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια φίλε cosmic.Όλοι να είμαστε καλά και να κάνουμε πολλές πολλές πτήσεις!!!! ola kala
Τώρα το καλοκαιράκι και πλεύσεις! PALAMAKIA
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: